Mahepõllundus Tõlluste farmis

 

Mahepõllundus ja -põllumajandus ei kahjusta keskkonda, vaid vastupidi, soodustab selle loomulikku mitmekesisust, seisundit ja säilimist. Euroopa Liidu mahetootmise farme, tootmist ja tooteid kontrollitakse rangete seaduste kohaselt, mis on viimasel ajal märgatavalt karmistunud. See on loodud selleks, et garanteerida tarbija jaoks tõeliselt ökoloogilised tooted.
 
Euroopa Liidu määruse nr 834/2007 ja 889/2008 kohaselt on Tõlluste mõis mahepõllumajandusliku standardi kohane maa. Oma tooteid saavad mahemärgistusega markeerida ainult need tootjad, kes on läbinud akrediteeritud sertifitseerimisettevõtte sertifitseerimise ja kes on kantud riiklikku mahepõllumajanduse registrisse. Euroopas sertifitseeritud ettevõtted omandavad ISO 65 (EN 45011) sertifikaadi, mis garanteerib iseseisvuse, kompetentsuse ja erapooletuse.  Vastav komisjon on kontrollinud maa-ala seadusele vastavust ja sätestanud, et farm asub seadusega tunnustatud maa-alal. See tähendab, et sellel maa-alal kasvatatud ja korjatud taimed on mahepõllumajanduslikud ja nende kasvatamisel ei ole kasutatud pestitsiide. Sertifitseeritud taimede loend on toodud jaotises Meie taimed.

Sertifikaat COSMOS Organic 

Alates 2016. aasta juulist on kõik Tõlluste farmis toodetud ekstraktid sertifitseeritud Saksa assotsiatsiooni BDIH (IONC) väljastatud Cosmos Organic standardiga. 

Sertifikaat Cosmos-Standard ühendab erinevad Euroopa sertifikatsioonid ja skeemid üheks orgaanilise ja loodusliku kosmeetika sertifikaadiks, mis on kõige nõudlikum kvaliteetstandard kogu Euroopas. Lisaks aluspõhimõtetele on Cosmos jaoks oluline nii see, kuidas toode on toodetud, kui ka see, kuidas toode looduses laguneb ja millised vahestaadiumid olid toote valmistamisel kasutuses. Toote pakendild võib näha Cosmos Organic või Cosmos Natural märki koos toodet sertifitseeriva assotsiatsiooni liikmemärgiga. Ekstraktid, mida toodetakse farmis, on sertifitseeritud Saksa assotsiatsiooni BDIH (IONC) väljastatud Cosmos Organic standardiga. 
 
BDIH (Bundesverband der Industrie- und Handelsunternehmen, Federal Association of Industrial and Commercial Companies) Assotsiatsioon tegeleb toodete sertifitseerimisega ja selle nõuded on ühed rangeimad maailmas. BDIH (IONC) on asutatud 1952. aastal, peakorter asub Mannheimis, Saksamaal. Assotsiatsiooni kuulub üle 500 kosmeetikavahendite tootja. 1996. aastal töötas BDIH koos juhtiva looduskosmeetikavahendite tootjaga välja looduskosmeetika sertifitseerimise normatiivide kogu. Peale kosmeetika võib BDIH (IONC) sertifikaadi anda ka
  • toidulisanditele,
  • kosmeetikatoodetele ja kosmeetikale,
  • ravimitele,
  • dieettoodetele,
  • meditsiiniseadmetele.
Igal aastal kontrollib ja analüüsib sõltumatu instituut rohkem kui kahte tuhandet eeltoodud loendisse kuuluvat toodet. 
 
COSMOS Organic standardiga sertifikatsioon kosmeetika toodetel garanteerib ranget kinnipidamist järgmistest nõuetest:
  • Vähemalt 95% koostisainetest peavad olema looduslikud.
  • Koostisainetest võib olla ainult 5% sünteetilised komponendid.
  • Vähemalt 95% taimsetest koostisainetest peavad olema orgaanilised.
  • Vähemalt 95% taimsetest koostisainetest peavad olema orgaanilised.
  • Mittemahapestavatel toodetel peab olema orgaaniliste koostisosade protsent minimaalselt 20, mahapestavatel minimaalselt 10.
  • Orgaaniliste komponentide protsent peab olema toote üldkaalust määratud.
BDIH assotsiatsioon soovitab omalt poolt jälgida ka järgmisi kriteeriume:
  • kõikide koostisosade näitamine etiketil;
  • geneetiliselt muundatud taimedest eraldatud koostisosade kasutamisest keeldumine;
  • kasutatava tooraine, tootmisprotsessi ja pakendi vastavus ökoloogilistele standarditele;
  • sotsiaalne vastutus kohalike töötajate ees, eelistus kasutada arengumaadest tarnitavat toorainet. 
Kui kõik tingimused on täidetud, antakse tootele Cosmos Organic (BDIH) (IONC) märk. BDIH (IONC) inspekteerib tootmist regulaarselt, et kinnitada kõikide nõuete täitmist, mis reglementeerivad mitte ainult kosmeetiliste vahendite koostist, vaid ka tootmisprotsessi. BDIH kinnitab, et koostisosad on orgaaniliselt puhtad ja et kvaliteedi rangeid standardeid järgitakse kõrvalekalleteta, kasutatakse keskkonnale ohutuid tootmismeetodeid ning et ettevõtluses peetakse kinni ökoloogilisest mõistlikkusest ja sotsiaalsest vastutusest.